Jak schudnąć bez efektu jojo?

Jak schudnąć bez efektu jojo?


jojo

Decyzja zapadła. Postanowiłaś w końcu wziąć się za siebie i schudnąć. Jednak wszystkie Twoje poprzednie próby odchudzania kończyły się efektem jojo. Teraz, bogatsza o wcześniejsze doświadczenia zastanawiasz się jak to zrobić bez efektu jojo? Jeżeli trapi Cię to pytanie – przeczytaj poniższy artykuł, tam znajdziesz odpowiedź.


Jak uniknąć efektu jojo?


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zmiana sposobu myślenia. Właściwie, to powinnaś wyrzucić słowo „dieta” ze swojego słownika. Zacznij po prostu zdrowo się odżywiać, a odchudzanie niech nie kojarzy Ci się z katorżniczym głodem, tylko z fajną zabawą. Musisz wiedzieć, że przejście na zdrowe odżywianie to zmiana na całe życie, a nie tylko na jakiś czas. To dosyć logiczne – jeżeli po miesiącu stosowania niskokalorycznej diety zaczniesz znowu się obżerać, po prostu przytyjesz. Efekt jojo gwarantowany! A przez rozregulowanie hormonów zbyt niską kalorycznością nie będzie zaskoczeniem, że przytyjesz jeszcze z nadwyżką.

Dzięki temu unikniesz efektu jojo!


Najlepszym sposobem na uniknięcie efektu jojo jest pokochanie przez Ciebie sportu! Pomyśl tylko, uprawiając sport spalasz mnóstwo kalorii. Wtedy, jeżeli nawet zdarzy Ci się od czasu do czasu zjeść nieco więcej - nie spowoduje to efektu jojo, ponieważ spalisz te kalorie szybko uprawiając sport. Pamiętaj jednak, żeby wybrać coś co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Nie musi to być od razu dźwiganie na siłowni, albo bieganie.. Może to być jazda konna, narty, łyżwiarstwo, taniec! Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że warto próbować i szukać czegoś dla siebie.

Pozwól sobie pomóc


Jeżeli do tej pory leżałaś tylko na kanapie oglądając ulubiony serial, a kolejne ciastko popijałaś łykiem coli, możesz nie mieć pojęcia od czego zacząć. Najrozsądniejszym wyjściem w tym przypadku będzie prywatna wizyta u dietetyka. Wydaje Ci się, ze to drogie rozwiązanie i Cię na to nie stać? Pomyśl jednak, że to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. To przecież inwestycja w zdrowie, dzięki której w przyszłości być może pozbędziesz się wydawania pieniędzy na lekarzy i drogie leki. Dietetyk na początku powinien przeprowadzić z Tobą wywiad żywieniowy, a potem dostosować dietę odpowiednią dla Ciebie – zależnie od tego co chcesz osiągnąć. Dzięki odpowiednio dobranej kaloryczności, nie zejdziesz poniżej swojej podstawowej przemiany materii, a dzięki temu unikniesz efektu jojo. Dietetyk pomoże Ci również odpowiednio wyjść z diety redukcyjnej, co jest również bardzo ważne, a dosyć często pomijane przez osoby odchudzające się.

To decyzja na całe życie


Jeżeli chcesz uniknąć efektu jojo, musisz być świadoma tego, że dieta to nie tylko chwilowe postanowienie. To musi być świadoma i długotrwała decyzja. Nie oznacza to jednak, ze przez to będziesz musiała już całe życie jeść owsiankę na śniadanie, na obiad ryż z kurczakiem a na kolacje najlepiej nic. Wręcz przeciwnie – zdrowe odżywianie równa się zdrowe i świadome podejście. Zobacz tylko ile teraz jest dostępnych w internecie zdrowych i zbilansowanych przepisów na przeróżne dania!

Masz ochotę na coś słodkiego i niezdrowego? W takim razie pozwól sobie na to. Pamiętaj jednak żeby zachować umiar. Bo umiar jest tutaj właśnie kluczem do sukcesu!